Samanta

Esmu sākusi dejot kopš brīža, kad iemacījos staigāt. Apmeklējot dažādas studijas (“Zita Erss baleta studija”, “Dzirnas”, “Grande”), beigu beigās nonācu Rīgas horeogrāfijas skolā. Tieši tur es arī sāku saprast, ka deja priekš manis nav tikai hobijs, bet gan kas vairāk. Es sapratu to, ka, lai kaut ko sasniegtu, nepietiek ar treniņiem 1,5h/ 3x nedēļā. Attīstīt sevi vajag KATRU dienu! Bet jāatceras, ka dejotājam vajag attīstīt ne tikai savu ķermeni, bet arī savu prātu.

Pēc dažiem gadiem baletskolā, es sapratu, ka gribu attīstīt sevi tālāk, tāpēc sāku dejot mūsdienu deju grupā “Buras”. Tā bija mana pirmā pieredze modernajā dejā, kas deva un vēl joprojām dod man milzīgu ‘bagāžu’ dejojot pašai, veidojot dejas horeogrāfijas un arī pasniedzot nodarbības. Tāpēc nekad nevajag baidīties mēģināt darīt ko pilnīgi jaunu, jo papildus iemaņas nekad nenāks par sliktu.

Esmu dejojusi dažādās Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēs un koncertos (Riekstkodis, Apburtā princese, Karlsons lido.., Sniegbaltīte un septiņi rūķīši, Bajadēra un c.), Rīgas horeogrāfijas skolas koncertos. Esmu koncertējusi arī ārpus Latvijas – Polijā, Vācijā, Horvātijā, Spānijā un Korejā un protams, piedalījusies dažādos deju konkursos ar “Burām”.

Es uzskatu, ka nav svarīgi cik gados Tu sāc dejot vai arī, cik daudz koncertos/konkursos Tu esi piedalījies, vai cik daudz reizes Tu esi izbraucis koncertos ārpus Latvijas. Svarīgi ir tas, ar kādu atdevi Tu esi gatavs cīnīties, lai sasniegtu savus mērķus. Nav vajadzīgs diploms, lai būtu labākais – ikviens var būt labākais!

Esi Tu pats. Esi personība. Cīnies. Smejies. Sasniedz savus mērķus. Un Tu redzēsi, kā, tev apkārt, lēnām viss sāk mainīties.

Ar deju saistītā izglītība:

2012.-2019. gadam | Rīgas horeogrāfijas vidusskola
2019. – šobrīd | Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmija, “dejas horeogrāfija”