Katrīna Albuže

Katrīna Albuže ir laikmetīgās dejas horeogrāfe, dejotāja un pasniedzēja.

Attiecības ar deju sākās ar deju aerobiku 1.klasē Liepājā un turpinājās 8 gadu garumā, vidusskolā iepazinos ar šovdeju un paliku pavisam traka, dejot, tas bija viss, kas mani interesēja un tādēļ, beidzot vidusskolu, nebija šaubu, ka jādodas uz Rīgu studēt deju! Tur es iepazinos ar laikmetīgo deju un iemīlējos līdz ausīm un tā joprojām šī mīla nav zudusi! Paldies manām skolotājām: Valentīnai Bokumai, Ainai Apenei, Ilzei Zīriņai un Olgai Žitluhinai!

Katrīna vairākkārt veidojusi horeogrāfijas teātra izrādēs Dirty Deal Teatro, Ģertūdes ielas teātrī, Liepājas, Nacionālajā un Jaunajā Rīgas teātrī. Sadarbojusies gan ar pašmāju, gan ārzemju horeogrāfiem tādās dejas izrādēs kā Solo 15, Ar mīletību no Vecmīlgrāvja, Pietiekami labs, Kad pūcei aste ziedēs un daudz, daudz citās. Trīs gadus darbojusies kā aktrise Karaliskajā improvizācijas teātrī un izrādē Dienas varonis. Kā horeogrāfe regulāri piedalās dejas festivālā Vides deja. Jau 6 gadus strādā ar visa vecuma dejotājiem, no 2 gadiem līdz…, kamēr vēl var! Šobrīd pasniedz laikmetīgo deju, improvizāciju, kontaktimprovizāciju ģimenēm, deju bērniem I-Dejas Mājā veido horeogrāfijas teātra izrādēm, dejas izrādēm, piedalās dejas projektos un izrādēs kā dejotāja, ir kustību pedagogs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, deju skolotāja divos bērnudārzos un sadarbojas ar vokālajiem ansambļiem Tev un man un Kolibri. Divi gadi nostrādāti arī deju skolā Dzirnas. Pasniedz laikmetīgo deju un improvizāciju deju grupā A-Azarts!

Man ļoti patīk strādāt ar aktieriem, jo to var darīt nenogurstoši ilgi un radoši, man ļoti patīk strādāt ar profesionāliem dejotājiem, jo viņi mani saprot no pusvārda un var izpildīt to, ko es varu tikai izstāstīt, man ļoti patīk strādāt ar pieaugušajiem, jo viņiem dejojot acis spīd, man ļoti patīk strādāt ar pusaudžiem, jo jāatrod valoda kādā runā abas puses, man ļoti patīk strādāt ar bērniem, jo viņi ir brīnumu pilni un pārsteidz mani ļoti!

Vēl Katrīna kāpj klintīs, jo ir bail no augstuma, cep kūkas, jo visiem garšo un pašai ar, nelaiž garām raftinga, kanjoninga, daivinga, sērfošanas un laivošanas iespējas, vēl Katrīnai patīk rokdarbi: šūt maciņus, veidot brošas, auskarus, mēģināt salabot sandales pašai pirms nest tās pie kurpnieka!
2016./2017.gada sezonā Katrīna nominēta Spēlmaņu nakts balvām Gada kustību mākslinieks par horeogrāfiju izrādē Neiekostais elkonis un Sasniegums laikmetīgajā dejā par horeogrāfiju izrādē Eksperiments ar apskāvienu, sadarbībā ar horeogrāfiem A.Putniņu un M.Opeltu.

Oficiālā izglītība:
2007-2011 Latvijas Kultūras akadēmija, Laikmetīgās dejas horeogrāfija
2005-2007 Latvijas Kultūras koledža, Dejas kolektīva vadītāja