Guna Briža

          Guna agrā bērnībā uz mammas uzdoto jautājumu „Ko tu gribi darīt?” atbildēja: „Dejot!” Un mamma bērnu arī aizveda dejot, tomēr pirmie mēģinājumi ielauzties dejas pasaulē nesagādāja to visaptverošo prieku, kādu sagaidīja mazā meitene. Tāpēc pēc pāris mokpilniem gadiem, kad pieaugušie bija vilkuši Gunu, kas atspērusies pretojās, uz dejas nodarbībām, viņai tomēr izdevās pierunāt vecākus un pamest dejas. Tomēr pirmie pamati bija ielikti un atņemt to vairs nevarēja.

14 gadu vecumā pēc dažādu sporta nodarbību izmēģināšanas, Guna atgriezās dejas pasaulē un iestājās dejas teātrī „Grande”. Cītīgi mācoties, netaupot spēkus un enerģiju, Guna centās atgūt iekavēto. Līdz ar pirmajiem sasniegumiem, āķis bija lūpā un Guna sāka meklēt iespējas dejot vēl un vēl, un vēl! Tad sekoja piedāvājums piedalīties Latvijas Nacionālā teātra izrādē „Pepija”, kur Guna iepazinās ar izrādes horeogrāfu Albertu Kivlenieku. Šī satikšanās bija liktenīga Gunas profesijas izvēlē un viņa nolēma kļūt par dejotāju.

Mācoties Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 10.klasē Guna dejoja 7 deju studijās, 2 studijās apguva aktiermeistarību un turpināja trenēties jāšanas sportā. Lai arī Guna apveltīta ar milzīgām darba spējām, šī slodze likās nesamērīga, un viņa sāka meklēt iespējas dabūt interesējošās zināšanas vienuviet. 2007. gadā Guna sāka vidusskolā mācīties neklātienē, lai kā brīvklausītāja apmeklētu horeogrāfijas studentu lekcijas Latvijas Kultūras akadēmijā. 2009. gadā Guna pabeidza Āgenskalna Valsts ģimnāziju un Latvijas Kultūras akadēmijas 2. kursu. Tā paša gada vasarā Guna iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Horeogrāfijas katedrā un to arī pabeidza. 2020. gadā papildinot jau esošās zināšanas par cilvēka ķermeni pabeidza Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas Fizioterapijas bakalaura studiju programmu. Paralēli mācībām Guna vairakkārt apmeklējusi dejas meistarklases gan Latvijā, gan Maskavā un līdz ar to sastapusies ar daudziem virtuoziem dejotājiem un deju skolotājiem no dažādām pasaules malām. Nozīmīgākie pasniedzēji Gunai bijuši Gunta Bāliņa, Tālis Sils, Olga Žitluhina, Ilze Zīriņa un Regīna Kaupuža.

Strādājusi ar dažādiem dejotājiem, dažādos vecumos un dažādās deju studijās, Guna nolēma veidot savu deju grupu. Tagad Guna vada deju grupu “A-Zarts”, strādā Krimuldas Mūzikas un Mākslas skolas Deju nodaļā, aktīvi nodarbojas ar orientēšanās sportu un audzina savu dēlu Jēkabu. 

Šobrīd papildina savas zināšanas Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžā.